Verdergaan naar hoofdinhoud Aanmelden

Emeritus-aartsbisschop
Zijne Eminentie Adrianus Johannes kardinaal Simonis



Wapenspreuk:
Ut Cognoscant te
(Opdat zij U kennen)



  • Geboren te Lisse 26 november 1931
  • Priester gewijd 15 juni 1957
  • Bisschop van Rotterdam 30 december 1970
    Geconsacreerd 20 maart 1971
  • Aartsbisschop coadjutor van Utrecht 27 juni 1983
  • Aartsbisschop van Utrecht 3 december 1983
  • Kardinaal gecreëerd door paus Johannes Paulus II 25 mei 1985
  • Kardinaal priester van de Heilige Kerk van Rome van de titel van de Heilige Clemens
  • Van 14 april 2007 tot 26 januari 2008 apostolisch administrator van het Aartsbisdom Utrecht
  • Lid van de Pauselijke Raad ter Bevordering van de Eenheid van de Christenen
  • Lid van de Congregatie voor de Katholieke Vorming
  • Lid van de Congregatie voor de Instituten van het Gewijde Leven
    en de Sociëteiten van het Apostolisch Leven

Doctoraat: exegese (Rome)
Onderscheidingen: 
- Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en
- Ridder Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau, de hoogste graad in deze civiele orde

Correspondentieadres
Zijne Eminentie Adrianus kardinaal Simonis
Mariapoli Mariënkroon
Abdijlaan 8
5253 VP Nieuwkuijk

 
Terug