Verdergaan naar hoofdinhoud Aanmelden

Aartsbisschop
ZijneĀ Eminentie Willem Jacobus kardinaal Eijk



Wapenspreuk
Noli recusare laborem
(Weiger het werk niet)



  • Geboren te Duivendrecht 22 juni 1953
  • Diaken gewijd 15 september 1984
  • Priester gewijd 1 juni 1985
  • Bisschop gewijd 6 november 1999
  • Sinds 26 januari 2008 aartsbisschop van Utrecht
  • Kardinaal gecreĆ«erd door paus Benedictus XVI 18 februari 2012, titelkerk: San Callisto
  • Bisschopreferent van de beleidssector Roeping en Opleiding tot kerkelijke bedieningen (sinds 2001)
  • Bisschopreferent voor het themaveld Medische Ethiek (sinds 1999)
  • Lid van het bestuur van de Pauselijke Academie voor het Leven (lid sinds 2004, bestuurslid sinds 2005)
  • Lid van de Wetenschappelijke Raad van de Faculteit voor Bio-ethiek van de Pauselijke Universiteit Regina Apostolorum te Rome (Sinds 2001)
  • Lid van de Congregatie voor de Clerus (mei 2008)
  • Lid van de Congregatie voor de Katholieke Opvoeding (2012)
  • Lid van de Pauselijke Raad voor de Leken (februari 2014)
  • Lid van de redactieraad van de Nederlandse uitgave van het internationale theologietijdschrift Communio

Doctoraat: Geneeskunde (Leiden) en filosofie (Rome)
Licentiaat: Filosofie en theologie (Rome)

 
Terug